WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

W 2023 roku treningi sekcji odbywają się ONLINE.

Kontakt: trener Władysław Pojedziniec 603 990 035

Mistrzostwa Polski W Szachach 2019

Więcej

W dniach 3-6 października 2019 w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach Błyskawicznych. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu. III miejsce w kategorii B zajął Władysław Pojedziniec. Ponadto drużyna w składzie: Władysław Pojedziniec, Andrzej Wasylkiewicz, Marek Pociejowski zajęła II miejsce w kategorii B.

Gratulujemy!

*Sukcesy zawodników WZSN Start Wrocław możliwe są m.in.  dzięki regularnemu wsparciu  Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Relacja z Integracyjnego Turnieju Szachowego

Więcej

25.10.2018 odbył się VIII Integracyjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Zarządu Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra.

W zawodach uczestniczyło 37 zawodników w wieku od 8 do 70 lat. Udział brali  kandydat na mistrza Bogdan Żminda, aktualny medalista Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach Szybkich Gorzów Wielkopolski 2018. Mistrz FIDE Władysław Pojedziniec, medalista Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach Szybkich Gorzów Wielkopolski 2018. Ranking (2300 Pkt i ranking FIDE 1895), Andrzej Wasylkiewicz aktualny wicemistrz Polski Osób Niepełnosprawnych w Blitzu. Turniej rozgrywano na dystansie 7 rund, z tempem 15 minut na zawodnika. Nad całością zawodów czuwał sędzia klasy międzynarodowej Michał Dzikowski.  Decyzją kapitana i zawodników drużyny START Wrocław drużyna nie była brana pod uwagę w klasyfikacji drużynowej.Indywidualne zawody wygrał Bogdan Żminda START Wrocław, II miejsce zajął Władysław Pojedziniec  START Wrocław, III  miejsce Andrzej Wasylkiewicz START Wrocław.  Najwyższe miejsca wśródzawodników reprezentujących naszą Fundację ECDiE wywalczył Robert Dudziński VI miejsce.

Drużynowo zwyciężyła drużyna  SP Szewce 1 a kolejne miejsca zajęłydrużyny: II – drużyna DPS Kaletnicza , III – drużyna  naszego Ośrodka  W klasyfikacji drużynowej liczyły się wyniki 3 najlepszych zawodnikówdanej drużyny. Zmarły  w sierpniu tego roku Piotr Jagieła pozostał w naszych sercach i pamięci. W trakcie ceremonii wręczania nagród, rozdaliśmy też puchary, które Pan Piotr wywalczył w zawodach.  W ten sposób chcieliśmy zaakcentować pamięć o nim i wdzięczność za wieloletnią współpracę, propagowanie szachów w środowisku osób niepełnosprawnych tym samym przełamywania barier wynikających z różnego typu niepełnosprawności. Zwycięzcy zostali obdarowani medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Końcowym akcentem była słodka niespodzianka – tort szachowy. Uczestnicy Turnieju z przyjemnością wzięli udział w naszym Turnieju, podkreślali  znakomitą atmosferę i oprawę ( Program  wzbogaciły występy Maluchów z przedszkola Wesołe Nutki  oraz Szkoły  Przysposabiającej do Pracy z naszego Ośrodka). Jako organizator chciał bym podziękować  za pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Turnieju bez Waszej pomocy ten Turniej nie byłby tak udany! Dziękujemy Wszystkim za udział w Turnieju i zapraszamy za rok!

Adam Świder, pażdziernik 2018

Odszedł trener Piotr Jagieła

W lipcu 2018 roku zmarł wieloletni trener i zawodnik sekcji szachowej, Piotr Jagieła. Zachowamy w pamięci Jego życzliwość, otwartość i ogromne zaangażowanie w rozwój naszej sekcji.