Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata 2019: nasi zawodnicy z medalami
W dn. 7-15 listopada 2019 w Dubaju(Zjednoczone Emiraty Arabskie) odbywają się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. WZSN Start Wrocław reprezentuje na nich pięcioro zawodników:
Lucyna Kornobys
Marta Piotrowska
Jakub Mirosław
Paweł Piotrowski
Piotr Kosewicz
oraz dwoje trenerów: Michał Mossoń i Małgorzata Niedźwiecka.
Dotychczas nasi zawodnicy prezentują się znakomicie. Już w pierwszym dniu zawodów srebrny medal w rzucie dyskiem i kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio 2020 zdobył Piotr Kosewicz(klasa F52). Nasz zawodnik, pracujący z trenerką Małgorzatą Niedźwiecką, w najlepszej próbie uzyskał odległość 20,58m.
9 listopada odbył się konkurs pchnięcia kulą(F37) z udziałem Jakuba Mirosława(trenerzy Michał Mossoń, Waldemar Rożek). Zaledwie 19letni zawodnik, debiutujący w seniorskich mistrzostwach świata, ukończył rywalizację na VIII miejscu, uzyskując w najlepszej próbie rezultat 13,33m(nowy rekord życiowy).
W niedzielę, 10 listopada, do rywalizacji przystąpiła Lucyna Kornobys(trenerem zawodniczki jest Michał Mossoń). W łączonym(F33-F34) konkursie rzutu oszczepem zdobyła brązowy medal, ustanawiając nowy rekord świata(F33) 16,99m. Tym samym zdobyła dla Polski kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie 2020.
W sesji popołudniowej wystartowała Marta Piotrowska(T37), aktualna mistrzyni Europy w skoku w dal. Nasza zawodniczka zdobyła brązowy medal z najlepszym w tym roku rezultatem 4,45m,co dało także gwarwncję występu w przyszłorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020.
W środę, 13.11. w porannej sesji oglądaliśmy dwójkę naszych zawodników. Eliminacji biegu na 100m(T37) nie przebrnęła Marta Piotrowska, zajmując w swoim biegu 7. miejsce.
Paweł Piotrowski uplasował się natomiast na ósmej pozycji w finale konkursu pchnięcia kulą (F37).
W ostatnim dniu Mistrzostw, 15 listopada, Lucyna Kornobys wystartowała w konkursie pchnięcia kulą(F33), zdobywając złoty medal z npwym rekordem świata, który wynosi od tego momentu 7,81m. Ten rezultat zagwarantował oczywiście kwalifikację dla Polski na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.
Polacy zdobyli w Dubaju łącznie 15 medali, z czego aż 4 wywalczyli zawodnicy WZSN Start Wrocław.
Droga naszych zawodników do sukcesu jest łatwiejsza dzięki środkom Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Wrocław.
Jakub Mirosław drugi i czwarty podczas Mistrzostw Świata Juniorów 2019
W dniach 1-4 sierpnia 2019 w szwajcarskim Nottwil odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Juniorów. W kadrze Polski na te zawody znalazł się nasz zawodnik Jakub Mirosław, który rywalizuje w klasie lekkoatletycznej F37. W swojej koronnej konkurencji, czyli w pchnięciu kulą, Jakub zdobył tytuł wicemistrza świata, uzyskując w najlepszej próbie rezultat 12,13m, ustępując jedynie rywalowi z Japonii. Reprezentant kraju kwitnącej wiśni zdobył mistrzowski tytuł, posyłając kulę zaledwie 5cm dalej.
Jakub wystartował jeszcze w konkursie rzutu dyskiem. W najlepszej próbie konkursowej uzyskał wynik 33,33m, co wystarczyło do zajęcia IV miejsca.
Trenerami sekcji lekkoatletycznej WZSN START Wrocław są Michał Mossoń i Waldemar Rożek.
GRATULUJEMY!
*Sukcesy zawodników WZSN Start Wrocław możliwe są m.in. dzięki regularnemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
sierpień 2019
Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2018: historyczny występ Polaków, podwójnie złota Lucyna Kornobys
Rekordową liczbą 61 medali zakończył się występ Polaków w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy. Nasi zawodnicy wracają z Berlina z imponującym dorobkiem czterech medali i dwóch rekordów świata.
Dobrą passę rozpoczęła niezawodna Lucyna Kornobys. Zwycięstwo w konkursie pchnięcia kulą (grupa F33) dał jej rezultat 7,49m, który jest jednocześnie nowym rekordem świata. Po tym świetnym występie z nadzieją czekaliśmy na rywalizację w rzucie oszczepem. Tym razem rywalizacja odbyła się w połączonych grupach F33-F34. Mimo współzawodniczenia z bardziej sprawnymi zawodniczkami, Lucyna zdobyła brązowy medal z nowym rekordem świata(16,22m). Złoty medal w skoku w dal wynikiem 4,51m zdobyła Marta Piotrowska(T37). Na trzecim stopniu podium uplasował się Paweł Piotrowski (F336). Wysokie szóste miejsce zajął debiutujący na mistrzostwach Europy Jakub Mirosław(F37). Z kolei Dorota Szymula, która w kadrze narodowej stawia pierwsze kroki, była czwarta wśród kulomiotek(F33), a konkurs rzutu oszczepem zakończyła na 10 pozycji. Poniżej komplet wyników:
Lucyna Kornobys – złoty medal w pchnięciu kulą (F33) i rekord świata
Lucyna Kornobys – brązowy medal w rzucie oszczepem (F33-F34) i rekord świata grupy F33
Marta Piotrowska – złoty medal w skoku w dal (T37)
Marta Piotrowska – IV miejsce w biegu na 100m (T37)
Paweł Piotrowski – brązowy medal w pchnięciu kulą (F36)
Jakub Mirosław – VI miejsce w pchnięciu kulą (F37)
Dorota Szymula – IV miejsce w pchnięciu kulą (F33)
Dorota Szymula – X miejsce w rzucie oszczepem (F33).
Za szkolenie zawodników w klubie odpowiadają trenerzy sekcji lekkoatletycznej WZSN Start Wrocław Michał Mossoń i Waldemar Rożek. Gratulacje dla wszystkich.Sukcesy sportowe naszych zawodników zawdzięczamy także wsparciu finansowemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Lekkoatletyczne MP 2018: wracamy z workiem medali
Powoli opadają emocje po Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski. Podsumowanie zaczniemy od najważniejszej informacji :
LUCYNA KORNOBYS USTANOWIŁA NOWY REKORD EUROPY W PCHNIĘCIU KULĄ I NOWY REKORD ŚWIATA W RZUCIE DYSKIEM!
Ale dobrych wiadomości jest więcej.
SAMUEL KOŁEK wywalczył 3 medale w wyścigach
MARTA PIOTROWSKA wygrała bieg na 100m i była druga w skoku w dal
PAWEŁ PIOTROWSKI wygrał konkurs rzutu oszczepem, a w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą zdobył drugie lokaty
JAKUB MIROSŁAW wraca z Bydgoszczy z podwójnym brązem za kulei dysk
DOROTA SZYMULA jest bogatsza o dwa srebra - w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem
KRZYSZTOF WRÓBEL był drugi wśród oszczepników
ARKADIUSZ MALISZEWSKI zdobył brąz.
Opiekę trenerską nad sekcją sprawują trenerzy Michał Mossoń i Waldemar Rożek.
GRATULUJEMY!
Miting lekkoatletyczny w Słubicach 2018: Lucyna Kornobys z zaskakującym rekordem
Miting Lekkoatletyczny w Słubicach już tradycyjnie sprawdza formę najlepszych lekkoatletów w kraju przed startem w docelowych imprezach międzynarodowych. Tym razem ten etap przygotowań do Mistrzostw Europy dał naszej ekipie powody do zadowolenia. W dniach 18-20 maja najwięcej trofeów przyniosły konkurencje rzutowe.
Nie zawiodła Lucyna Kornobys. Nasza czołowa zawodniczka posłała dysk na odległość 21,26m, ustanawiając nieoficjalny rekord świata w grupie startowej F34. Wynik cieszy tym bardziej, że to pchnięcie kulą jest flagową konkurencją aktualnej wicemistrzyni paraolimpijskiej. Niestety, grupa F34 nie rywalizuje na igrzyskach w konkurencji rzutu dyskiem, ale nasza multimedalistka powetowała sobie ten fakt dobrymi rezultatami w innych bojach. W najlepszej próbie kula jeleniogórzanki poleciała na odległość 8.14m, a więc niespełna 20cm krócej od rekordu życiowego. Sobotni wynik Lucyny w oszczepie to 18,03m.
Nieźle zaprezentował się Paweł Piotrowski, który w najlepszej próbie pchnięcia kulą uzyskał wynik 12,00m, dający drugą lokatę. Podobnie w konkursie rzutu dyskiem, tym razem z rezultatem 36,11m.
Z kolei Marta Piotrowska była druga w konkursie skoku w dal, a w finale biegu na 100 metrów zajęła 4 miejsce.
Dobry występ mają za sobą nasi najmłodsi zawodnicy. Dorota Szymula uplasowała się na trzeciej pozycji w konkursie rzutu oszczepem z przyzwoitym rezultatem 10.73m. Niespełna osiemnastoletni Jakub Mirosław zajął trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą po próbie na odległość 10.66 oraz siódme w rzucie dyskiem (24,94m), co było jednocześnie najlepszym rezultatem wśród juniorów.
Mistrzostwa Polski Juniorów 2018: 12 medali dla Wrocławia
Tradycyjnie już, Stadion Lekkoatletyczny w Kozienicach był areną z magań dla młodych lekkoatletów z całej Polski. W dniach 12-13 maja 2018, podczas Mstrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. nasi zawodnicy wywalczyli aż 12 medali, w tym 4 tytuły mistrzowskie. Warto podkreślić, że wspaniały wynik Jakuba Mirosława w pchnięciu kulą już teraz plasuje go dość wysoko na światowych listach rankingowych.
Poniżej komplet medalowych zdobyczy:
1. Jakub Mirosław:
Pchnięcie kulą - złoty medal (11,11 m - kula senior 5 kg)
Rzut dyskiem - brązowy medal
2. Wiktor Kędzia
Pchnięcie kulą - srebrny medal
Rzut oszczepem - srebrny medal
Rzut dyskiem - złoty medal (15,75 m)
3. Hubert Sosin
Pchnięcie kulą - brązowy medal
Rzut dyskiem - 4 miejsce
4. Dawid Stora
Bieg na 200 metrów - srebrny medal
Pchnięcie kulą - 5 miejsce
Bieg na 400 metrów - nie odbył się.
5. Bartłomiej Kruźlak
Pchnięcie kulą - 5 miejsce
Rzut oszczepem - brązowy medal
6. Wojciech Jagodziński
Pchnięcie kulą - 6 miejsce
Rzut oszczepem - 4 miejsce
Rzut dyskiem - brązowy medal
7. Natalia Reczyńska
Pchnięcie kulą - złoty medal
Rzut oszczepem - srebrny medal
Rzut dyskiem - złoty medal
Opiekę trenerską nad zawodnikami sprawują trenerzy Michał Mossoń i Waldemar Rożek.
GRATULUJEMY!
Medalowe żniwa podczas CPISRA World Games
Część lekkoatletycznej kadry Polski wystartowała w zawodach z cyklu CP ISRA WORLD GAMES, dedykowanych osobom z niepłnosprawnością o podłożu neurologicznym. Medalowe zdobycze przerosły nasze oczekiwania.
Musimy Wam się przyznać, że cały czas żyjemy jeszcze emocjami z CP World Games Sant Cugat 2018, dlatego chętnie przypomnimy wyniki wszystkich naszych zawodniczek i zawodników. Tym bardziej, że niektórzy naprawdę rozbili bank
MARTA PIOTROWSKA złoty medal w biegu na 100m i złoty medal w skoku dal (T37)
PAWEŁ PIOTROWSKI złoty medal w pchnięciu kulą, złoty medal w rzucie oszczepem i srebrny medal w rzucie dyskiem(F36)
LUCYNA KORNOBYS złoty medal w pchnięciu kulą, złoty medal w rzucie oszczepem, złoty medal w rzucie dyskiem oraz ❗REKORDY ŚWIATA W KAŻDEJ Z TRZECH KONKURENCJI (F33)
JAKUB MIROSŁAW srebrny medal w pchnięciu kulą (F37)
DOROTA SZYMULA - piąte miejsce w rzucie dyskiem, czwarte miejsce w rzucie oszczepem, czwarte miejsce w pchnięciu kulą.
Gratulujemy WSZYSTKIM zawodnikom i trenerom
Przy tej okazji dziękujemy za wsparcie, na które wciąż możemy liczyć: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd miejski Wrocławia, Gmina Wrocław, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Polski komitet Paraolimpijski.
Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny: nasi zawodnicy w czołówce
6-7 maja w Bydgoszczy troje naszych zawodników: Lucyna Kornobys, Marta Langner i Paweł Piotrowski sprawdziło swoją formę podczas Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego. Wszyscy zadbali o solidne medalowe żniwo.
Lucyna Kornobys wygrała trzy konkurencje rzutowe. Najlepszy wynik, jaki uzyskała w pchnięciu kulą to 8,15m. Dysk rzucany przez Lucynę również latał bardzo daleko - w najbardziej udanej próbie aż na odległość 20,41m. Nasza zawodniczka wygrała także rywalizację oszczepniczek z rezultatem 17,02m. Tym samym pewnie sięgnęła po tytuł najlepszej zawodniczki całych zawodów, gromadząc na swoim koncie aż 938 punktów za pchnięcie kulą.
Marta Langner wygrała rywalizację pań w skoku w dal z wynikiem 4,31(804pkt/22msce OPEN). Nasza zawodniczka sprawdziła także aktualną formę w biegu eliminacyjnym na 100m, który ukończyła z czasem 14,87s.
Paweł Piotrowski zajął II miejsce w konkursie pchnięcia kulą, uzyskując w najlepszej próbie 12,68m(827pkt./19msce OPEN). Piąty zawodnik igrzysk w Rio wystartował także w konkurencji rzutu dyskiem, zajmując w swojej grupie III miejsce z rezultatem 38,79((827pkt/12msce OPEN).
Gratulujemy osiągniętych rezultatów!
Medalistki z Londynu gościły w siedzibie naszego klubu
Od zakończenia Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata minął już ponad tydzień, ale sportowe emocje są wciąż żywe. W siedzibie klubu odwiedziły nas ostatnio medalistki tej imprezy - Lucyna Kornobys i Marta Piotrowska. Dzięki tej wizycie mogliśmy wspólnie cieszyć się widokiem niedawno zdobytych trofeów.
Przypomnijmy, że nasi zawodnicy przywieźli z Londynu łącznie trzy medale. Lucyna Kornobys zajęła drugie miejsce w finale konkursu pchnięcia kulą(F34) z bardzo dobrym wynikiem 8,22m. W finale rzutu oszczepem Lucyna zdobyła natomiast brązowy medal, a to dzięki rzutowi na odległość 15,63m.
Świetny występ ma za sobą także Marta Piotrowska, która dzięki najlepszemu skokowi w swojej karierze(4,37m) zapewniła sobie krążek z brązu.
O podium otarł się Paweł Piotrowski, który w finale pchnięcia kulą(F36) zajął tym razem czwarte miejsce.
Za walkę, emocje i ogromne zaangażowanie serdecznie dziękujemy zawodnikom, trenerom klubowym oraz trenerom kadry narodowej. Biało - czerwoni przywieźli z Londynu łącznie 29 medali.
Kolejny tytuł w kolekcji Lucyny Kornobys
Złoto przegrałam o 1 cm, ale ważny jest medal - pisała tuż po swoim starcie w trwających Mistrzostwach Świata Lucyna Kornobys. Po ogromnych emocjach finału konkursu pchnięcia kulą(F34) my absolutnie nie myślimy o nim w kategoriach porażki.
Zawodniczki tej grupy przyzwyczaiły nas do bardzo wysokiego poziomu rywalizacji. W Londynie, podobnie jak niemal przed rokiem na igrzyskach paraolimpijskich w Rio, losy medali ważyły się do ostatnich prób. Nasza zawodniczka rozpoczęła marsz po medal od spalonej próby, ale potem było już tylko lepiej. Kula regularnie spadała w okolicach ósmego metra. Pchnięcie na odległość 8,22 uradowało kibiców, a naszej zawodniczce dało kolejne trofeum i tytuł wicemistrzyni świata. Wygrała Chinka Lijuan Zou, która uzyskała wynik lepszy zaledwie o 1 centymetr. Mimo braku odrobiny sportowego szczęścia, zarówno Lucynie, jak i trenerowi klubowemu Michałowi Mossoniowi gratulujemy wspaniałego występu i dziękujemy za piękne przeżycia.
LIPIEC 2017
Świetny występ lekkoatletów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
W ostatni weeekend maja Kozienice tradycyjnie już gościły młodych lekkoatletów z całej Polski. Nasz klub, reprezentowany przez podopiecznych trenerów Waldemara Rożka i Michała Mossonia może cieszyć się z kolejnych trofeów. Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej zdobyli bowiem aż 13 medali. Osiągane wyniki są powodem do dumy, bo-choć nie wszyscy zdołali zająć miejsca na podium-każdy dołożył starań, by zaprezentować się z jak najlepszej strony.
Arkadiusz Maliszewski
- bieg na 200m - medal brązowy
- bieg na 400m medal srebrny
- rzut oszczepem medal złoty
Hubert Sosin
- pchnięcie kulą - medal brązowy
- rzut dyskiem - 5 miejsce
Weronika Jezierska
- pchnięcie kulą – medal srebrny
- rzut dyskiem – medal brązowy
- bieg na 100m - medal brązowy
Rafał Borowski
- pchnięcie kulą - medal srebrny
- rzut oszczepem – medal brązowy
Jakub Mirosław
- pchnięcie kulą – medal złoty ( 10,2m) - obecnie trzeci wynik w kraju
Natalia Reczyńska
- pchnięcie kulą - medal srebrny
- rzut dyskiem – medal srebrny
- rzut oszczepem – medal brązowy
Dawid Szafran
- pchnięcie kulą - 5 miejsce
- rzut dyskiem - 4 miejsce
- MAJ 2017
Medal i rekord Marty Piotrowskiej
Środa, 19 lipca, będzie na pewno pamiętnym dniem dla Marty Piotrowskiej. Nasza zawodniczka, wielokrotna reprezentantka Polski w konkurencjach lekkoatletycznych, srebrna medalistka Mistrzostw Świata w Nowej Zelandii, wywalczyła tym razem brązowy medal w skoku w dal podczas Mistrzostw Świata w Londynie(grupa T37).
Skok, który zagwarantował medal, Marta oddała w czwartej próbie. Oficjalny pomiar wskazał odległość 4,37m, co jest najlepszym rezultatem w karierze Polki. Najlepsza w konkursie, Chinka Xiaoyan Wen wylądowała dokładnie 60 centymetrów dalej. Do drugiej Jaleen Roberts Marta straciła natomiast 23cm.
Dzień wcześniej w kole pojawił się Paweł Piotrowski, weteran wśród kadrowiczów, multimedalista igrzysk paraolimpijskich, który w finale konkursu pchnięcia kulą zajął tym razem czwarte miejsce.
Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski: świetny występ naszych zawodników
Stadion Miejski w Białymstoku okazał się szczęśliwy dla naszych lekkoatletów, którzy zakończyli Mistrzostwa Polski z bardzo dobrym dorobkiem dziesięciu złotych, trzech srebrnych i trzech brązowych medali. Przedstawiamy komplet wyników i gratulujemy wszystkim startującym.
Lucyna Kornobys wicemistrzynią paraolimpijską!
Równe osiem metrów - taka odległość dała Lucynie Kornobys srebrny medal Igrzysk Paraollimpijskich w pchnięciu kulą (kat. F34).
Po zdecydowanym zwycięstwie podczas czerwcowych Mistrzostw Europy w Grosseto, nasza zawodniczka stawiana była w gronie faworytek do medalu olimpijskiego. W środowym finale pchała jako pierwsza. Mocnym otwarciem podyktowała warunki tej rywalizacji, by następnie, przez dłuższą chwilę obserwować poczynania rywalek. Ostatecznie lepsza okazała się tylko Chinka Lijuan Zou, która posłała kulę o 75cm dalej i ustanowiła nowy rekord świata.
Przypomnijmy, że był to drugi występ Lucyny Kornobys w Rio. Wcześniejszą rywalizację oszczepniczek zakończyła na czwartej pozycji. To wspaniały bilans olimpijskiego debiutu.
Trenerem klubowym Lucyny jest Michał Mossoń.
Gratulujemy serdecznie!
DROGA DO RIO: Paweł Piotrowski
Sportowemu światu dał poznać się podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach, gdzie zdobył złoto i srebro. Bardzo dobrą passę podtrzymał w Pekinie, dzięki czemu ma na swoim koncie już cztery olimpijskie medale. Trwająca od15 lat kariera Pawła Piotrowskiego cały czas obfituje w międzynarodowe sukcesy. Jest ich naprawdę wiele, a te najważniejsze prezentujemy poniżej.
Mistrzostwa Europy w Assen ( Holandia) 2003
Pchnięcie kulą - 2 miejsce
Rzut oszczepem - 4 miejsce
Igrzyska Paraolimpijskie Ateny 2004
Pchnięcie kulą - 1 miejsce
Rzut oszczepem - 2 miejsce
Rzut dyskiem - 4 miejsce
Mistrzostwa Europy w Esspoo Finlandia 2005
Pchnięcie kulą - 1 miejsce
Rzut oszczepem - 1 miejsce
Rzut dyskiem - 2 miejsce
Mistrzostwa Świata w Assen Holandia 2006
Pchnięcie kulą - 1 miejsce
Rzut dyskiem - 1 miejsce
Rzut oszczepem - 4 miejsce
Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2008
Pchnięcie kulą - 3 miejsce
Rzut oszczepem - 2 miejsce
Rzut dyskiem - 7 miejsce
Mistrzostwa Świata w Christchurch Nowa Zelandia 2011
Pchnięcie kulą - 1 miejsce
Rzut oszczepem - 1 miejsce
Rzut dyskiem - 1 miejsce
Mistrzostwa Europy Stadskanaal- Holandia 2012
Rzut dyskiem – 1 miejsce
Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012
4 miejsce w rzucie dyskiem
Mistrzostwa świata Francja 2013
Rzut dyskiem – 4 miejsce
Pchnięcie kulą – 3 miejsce
Mistrzostwa Europy Walia 2014
Pchnięcie kulą – 3 miejsce
Mistrzostwa Świata Katar 2015
Pchnięcie kulą – 4 miejsce
Mistrzostwa Europy Grosseto (Włochy) 2016
Pchnięcie kulą – 3 miejsce
DROGA DO RIO: Lucyna Kornobys
Tylko w ostatnim miesiącu zdobyła tytuł mistrzyni Europy w pchnięciu kulą, brązowy medal tej imprezy w rzucie oszczepem i trzy medale mistrzostw Polski. Wielu osobom znana jest z siatkarskich parkietów, gdzie - na siedząco - grywa w reprezentacji kraju. Dla koleżanek i kolegów z klubu wzór dyscypliny i zorganizowania, dla kibiców - nadzieja na medal w Rio. Aktywna społecznie, ambitna sportowo, zawsze zaangażowana na maxa. Po prostu LUCYNA KORNOBYS. Dziś prezentujemy jej sylwetkę, rozpoczynając cykl artykułów o uczestnikach Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. o których z dumą możemy powiedzieć, że reprezentują barwy Startu Wrocław.
Osiągnięcia Lucyny Kornobys (chronologicznie)
2009
Mistrzostwa Polski - złoty medal w kuli, dysku i oszczepie
2010
Mistrzostwa Polski - złoty medal w kuli, w dysku i oszczepie
Halowe Mistrzostwa Polski Spała - złoty medal w kuli
Mistrzostwa Chorwacji- srebrny medal w kuli
2011
Mistrzostwa Polski - srebrny medal w kuli, brązowy w dysku i oszczepie
Mistrzostwa Świata w Nowej Zelandii - srebrny medal w oszczepie
Mistrzostwa Czech - złoty medal w oszczepie i srebrny w dysku
2012
Mistrzostwa Polski - złoty medal w dysku, w kuli oszczepie Najlepsza zawodniczka MP
Mistrzostwa Europy Holandia: 5 miejsce w rzucie oszczepem,
7 miejsce w pchnięciu kulą
Mistrzostwa Włoch - złoty medal w rzucie oszczepem, złoty medal w rzucie dyskiem, złoty medal w pchnieciu kulą
2013
złoto w dysku, kuli i oszczepie na Mistrzostwach Polski, II miejsce w konkurencjach technicznych
V miejsce w oszczepie i XII w kuli na MŚ Francja Lyon
2014
złoto w dysku, kuli i oszczepie Miting Słubice, III miejsce w konkurencjach technicznych kobiet,
Mistrzostwa Europy Swansea - srebrny medal w pchnięciu kulą, srebrny medal w rzucie oszczepem
2015
złoto w dysku kuli i oszczepie Miting Słubice, I miejsce w konkurencjach technicznychzłoto w dysku, kuli i oszczepie MP, II miejsce w konkurencjach technicznych
złoto w oszczepie podczas Mitingu we Francji
Mistrzostwa Świata - Katar - srebrny medal w rzucie oszczepem, brązowy medal w pchnieciu kulą
2016
złoty medal Mistrzostw Europy w Grosseto(pchnięcie kulą)
brązowy medal Mistrzostw Europy w Grosseto(rzut oszczepem)
złoty medal Mistrzostw Polski(pchnięcie kulą)
dwa brązowe medale Mistrzostw Polski(rzut dyskiem, rzut oszczepem)
Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce: udany występ naszych zawodników
W dniach 3-5 czerwca 2016 w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.
Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów naszego klubu, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki, zdobywając medale:
Arkadiusz Maliszewski – złoty medal w rzucie oszczepem (M 35, 36, 38)
Mateusz Żurecki – złoty medal w pchnięciu kulą (M 13,38,46), srebrny medal w skoku w dal(M12,13)
Jakub Mirosław – złoty medal w pchnięciu kulą (M 36,37)
Anna Krzysztanowicz – srebrny medal w pchnięciu kulą(K 32-34, 54), srebrny medal w rzucie dyskiem (K 32,33,34,54), srebrny medal w rzucie oszczepem(K 33,34,54)
Marcin Błasiak – srebrny medal w biegu na 400m (M54)
Napoleon Wieczorek – brązowy medal w rzucie maczugą (M32)
Gratulujemy także pozostałym zawodnikom, którzy zajęli dalsze lokaty.
Otwarte Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski: zdobyliśmy 21 medali
Pierwszy weekend lipca zgromadził w Słupsku najlepszych niepełnosprawnych lekkoatletów z całego kraju oraz gości z `Tunezji, Australii, a nawet RPA. Wszystko za sprawą Otwartych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.
Wśród światowej czołówki nie mogło zabraknąć silnej ekipy z Wrocławia. Jak co roku, zebraliśmy obfite medalowe żniwo w konkurencjach biegowych, rzutowych i skokowych. Nie zawiedli faworyci – uczestnicy igrzysk paraolimpijskich – Paweł Piotrowski, Marta Langner i szykująca się do olimpijskiego debiutu Lucyna Kornobys. Po raz pierwszy barwy naszego klubu reprezentował Samuel Kolek, który ze Słupska przywiózł aż trzy krążki, zdobyte w konkurencjach wyścigów na wózkach. Bardzo dobrze spisali się także pozostali zawodnicy, trenujący na co dzień pod czujnym okiem trenerów klubowych: Michała Mossonia i Waldemara Rożka. Ostateczny bilans imprezy daje więc 21 powodów do zadowolenia, na które zapracowali:
Samuel Kolek – 2 złote medale, 1 srebrny
Lucyna Kornobys – 1 złoty, 2 brązowe
Krzysztof Jankowski – 1 brązowy, 1 srebrny
Krzysztof Wróbel – 1 złoty
Robert Wydera – 1 złoty, 1 brązowy
Dorota Szymula – 1 złoty, 1 srebrny
Michał Gacka – 2 brązowe
Paweł Piotrowski – 2 złote, 1 srebrny
Marta Langner – 1 złoty, 1 srebrny
Piotr Bednarek – 1 brązowy
Gratulujemy i dziękujemy za walkę!
Dyscypliny
Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Siatkówka rozgrywana na siedząco
Lekkoatletyka
Tenis stołowy
Goal ball
Szachy
Kolarstwo
Kajakarstwo
Boccia
Galeria
Koszykówka na wózkach
Sponsorzy
Wspierają nas
Projekt realizujemy we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projeku "PITax.pl dla OPP.