fb

WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WOJEWÓDZKIE ZRZESZENIE SPORTOWE NIEPEŁNOSPRAWNYCH START

Wydarzenia

Kasia Sobczak z prestiżową nagrodą

Zawodniczka sekcji pływania naszego klubu, Kasia Sobczak oraz autor zdjęcia, Artur Zdral, zostali laureatami prestiżowej nagrody  w międzynarodowym konkursie Magnum Photography Awards 2017! Zdjęcie będzie można oglądać między innymi w londyńskiej The Photographers' Gallery.
Agencja Magnum Photos, która przyznaje nagrodę, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych instytucji fotograficznych na świecie.

Kasi i panu Arturowi życzymy dalszych sukcesów na polu sportowej i zawodowej aktywności, a my sami... dajemy sobie jeszcze trochę czasu, by podziwiać to wspaniałe dzieło :)Pływacy Startu Wrocław najlepsi w Polsce

Zawodnicy i zawodniczki Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Start Wrocław zdominowali Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych, które odbyły się w dniach 12-14 maja. Nasza ekipa przywiozła z Tychów 50 medali - w tym aż 43 złote, co jest doskonałym wynikiem. Taki rezultat dał pewne zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Najlepszą trójkę uzupełniły START Białystok oraz START Tarnów.

Na ten imponujący dorobek składa się 36 krążków zdobytych przez chłopców i 14 miejsc na podium, wywalczonych  przez nasze najmłodsze panie. Warto podkreślić świetne wystepy dwóch wyróżniających się zawodników: Igora Hrehorowicza, zwycięzcy klasyfikacji generalnej w grupach wiekowych B (2001-2004) oraz Szymona Wojtkiewicza, triumfatora wśród zawodników grupy wiekowej C (2005 i młodsi). 

Zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy medali i rekordów życiowych. 

 

maj 2017

IWAS 2016: grad medali wrocławian

W pierwszy weekend lipca juniorska kadra pływaków sprawdziła swoją formę podczas IWAS World Games w Pradze. 

Po tej silnie obsadzonej imprezie, w której wzięli udział zawodnicy z calego świata, mamy szczególne powody do zadowolenia! 
Do Wrocławia przyjechało bowiem aż 10 medali. Na podium w Pradze stawali:


Oliwia Jabłońska

50 st. dowolnym – złoty medal

200 st. zmiennym – złoty medal

 

Katarzyna Sobczak

50 st. dowolnym – brązowy medal

100 st. dowolnym – złoty medal

400 st. dowolnym – złoty medal

100 st. grzbietowym – srebrny medal

 Igor Hrehorowicz

400 st. dowolnym – złoty medal

100 st. grzbietowym – srebrny medal

100 st. motylkowym – złoty medal

200 st. zmiennym – złoty medal

Ostatecznie 14osobowa reprezentacja Polski wywalczyła aż 49 medali, zdecydowanie zwyciężając w końcowej klasyfikacji medalowej.

Dla członków kadry paraolimpijskiej, wśród których jest nasza zawodniczka Oliwia Jabłońska, był to ostatni start przed wrześniowymi igrzyskami w Rio de Janeiro. 

lipiec 2016

Nabór zawodników do sekcji pływania

Także i Ty masz szansę na dołączenie do sekcji pływackiej wrocławskiego START-u.!!! Wystarczy odrobina dobrej woli, gotowość do pracy i chęć poznania nowych, niesamowitych ludzi! Możemy Ci zaoferować profesjonalne treningi pływackie prowadzone przez wymagających ale wyrozumiałych trenerów, wspaniałą atmosferę, możliwość brania udziału w różnego rodzaju zgrupowaniach i zawodach, a nawet występu na Paraolimpiadzie! Ponadto pływając z nami nie tylko trenujesz i poprawiasz umiejętności pływackie i kondycję, ale jesteś również rehabilitowany! Przyjdź, zobacz jak to wygląda i dołącz do nas!!!

Harmonogram treningowy sekcji pływania

 

Sekcja pływania WZSN "Start" Wrocław trenuje na basenie Akademii Wychowania Fizycznego (AWF). Basen AWF znajduje się w kompleksie Stadionu Olimpijskiego przy ul. Paderewskiego 35.

Harmonogram treningowy:

poniedziałek 6.00-7.00 i 19.00 - 20.00 AWF,

wtorek 6.00 - 7.00 AWF

czwartek 18.00 - 19.00 AWF,

piątek 6.00 - 7.00 i 19.00 - 21.00 AWF,

sobota 7.00 - 9.00 AWF,

Nasi zawodnicy trenują w Hiszpanii

Paraolimpijska kadra Polski w pływaniu przebywa na ostatnim obozie przygotowawczym przed Igrzyskami Paraolimpijskimi w Rio. W hiszpańskim Calella zameldowali się także nasi zawodnicy - Oliwia Jabłońska i Kamil Rzetelski. 

Jak mówi trener Wojciech Seidel, przygotowania przebiegają bez zastrzeżeń, a forma zawodników stale rośnie. Przypomnijmy, że start Kamila będzie jego olimpijskim debiutem. Z kolei Oliwia ma już na swoim koncie srebrny medal paraolimpijski z Londynu.

DROGA DO RIO: Kamil Rzetelski

Zaledwie 19-letni Kamil Rzetelski od kilku miesięcy rywalizuje na arenie międzynarodowej. Dzięki bardzo dobrym startom w mistrzostwach Europy zapewnił sobie miejsce w ośmiosobowej kadrze Polski pływaków na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro. Wcześniej wielokrotnie zdobywał medale mistrzostw Polski i ustanawiał rekordy kraju.  Trzymamy kciuki za olimpijski debiut Kamila!

 
 
 

DROGA DO RIO: Oliwia Jabłońska

Olimpijski debiut zaliczyła w wieku 15 lat, gdy była już rutynowaną zawodniczką. Pytana o osiągnięcia, mówi o TRZYNASTU medalach z międzynarodowych imprez, a wśród nich jest już ten najbardziej wyczekiwany przez sportowców, srebrny z igrzysk w Londynie, na 100 metrów „motylkiem”.  Wystarczy przejrzeć tę listę, żeby stwierdzić, że w ostatnim czteroleciu Oliwia Jabłońska nawet na chwilę nie zwolniła tempa! Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy, a poniżej prezentujemy dotychczasowe:

 

Srebrny medal – 100 m stylem motylkowym – Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012

Srebrny medal – 100 m stylem motylkowym – Mistrzostwa Świata w Pływaniu ON Montreal 2013

Srebrny medal – 100 m stylem motylkowym – Mistrzostwa Świata w Pływaniu ON Glasgow 2015

Brązowy medal – 400 m stylem dowolnym – Mistrzostwa Świata w Pływaniu ON Glasgow 2015

Srebrny medal - 100 m stylem motylkowym - Otwarte  Mistrzostwa Europy w Pływaniu ON Funchal 2016

Srebrny medal - 400 m stylem dowolnym - Otwarte Mistrzostwa Europy w Pływaniu ON Funchal 2016

Złoty medal – 100 m stylem motylkowym – Mistrzostwa Europy

w Pływaniu ON Eindhoven 2014

Srebrny medal – 200 m stylem zmiennym – Mistrzostwa Europy

w Pływaniu ON Eindhoven 2014

Srebrny medal – 400 m stylem dowolnym – Mistrzostwa Europy w Pływaniu ON Eindhoven 2014

Brązowy medal – 100 m stylem dowolnym – Mistrzostwa Europy w Pływaniu ON Eindhoven 2014

Brązowy medal – 400 m stylem dowolnym – Mistrzostwa Europy w Pływaniu ON Berlin 2011

Złoty medal – 50 m stylem dowolnym – Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Pływaniu ON IWAS Praga 2016

Złoty medal – 200 m stylem zmiennym - Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Pływaniu ON IWAS Praga 2016

 

XXII Integracyjne Zawody Pływackie

W dniach 28-29 maja na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyły się XXII OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY INTEGRACYJNE W PŁYWANIU. Najlepsza zawodniczką niepełnosprawną zawodów została Kasia Sobczak (Start Wrocław), a najlepszym zawodnikiem niepełnosprawnym Wojtek Makowski (IKS Warszawa). 
Zawody sfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którym serdecznie dziękujemy za wsparcie!

 

maj 2016

Sukcesy Oliwii Jabłońskiej na ME

Podczas Mistrzostw Europy w holenderskim Eindhoven Oliwia Jabłońska, zawodniczka sekcji pływania Start Wrocław, wywalczyła 4 medale, najwięcej z całej kadry. Złoty medal okraszony nowym rekordem Europy (1:07,90) zdobyła w swojej koronnej konkurencji - 100m stylem motylkowym. Ponadto, srebrne medale wywalczyła na 400m stylem dowolnym oraz na 200m stylem zmiennym. Ostatniego dnia zawodów będąc już bardzo zmęczona dołożyła brązowy medal na 100m stylem dowolnym. W Mistrzostwach Europy uczestniczył również Krzysztof Stefanowski, który 3 razy pływał w finale a w swojej koronnej konkurencji 50m stylem grzbietowym zajął 6 miejsce. Cała reprezentacja Polski zdobyła 12 medali co pozwoliło na zajęcie 11 miejsca w klasyfikacji medalowej. Wygrała reprezentacja Ukrainy przed Rosją i Wielką Brytanią.

Nagrody Marszałka

W dniu 3 września 2013 roku w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu zawodnicy naszego klubu Oliwia Jabłońska i Paweł Piotrowski otrzymali nagrody ufundowane przez zarząd województwa dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe, a w szczególności za medale wywalczenie podczas tegorocznym Mistrzostw Świata. Nagrody otrzymali również szkoleniowcy: Jacek Książyk oraz Wojciech Seidel.

Nagrody osobiście wręczył marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec.

MEDAL NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA!

Oliwia Jabłońska - srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie - potwierdziła znakomitą dyspozycję! Podczas Mistrzostw Świata w Montrealu wywalczyła srebrny medal na 100 metrów stylem motylkowym! W wyścigu finałowym porawiła własny rekord Europy który od dzisiaj wynosi 1:08,54!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

 

Mamy medal na Igrzyskach w Londynie!!!

Oliwia Jabłońska - zawodniczka sekcji pływania WZSN "Start" Wrocław wywalczyła na igrzyskach w Londynie srebrny medal w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym. Uzyskany wynik (1:08,55) jest nowym rekordem Europy!!!

Serdecznie gratulujemy!!!


 


 


Mamy medal na Igrzyskach w Londynie!!! Film z wyścigu finałowego:

Mamy medal na Igrzyskach w Londynie!!! Filmik z dekoracji

Nagroda Marszałka

W dniu 11 września w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu zawodniczka naszego klubu Oliwia Jabłońska otrzymała nagrodę ufundowaną przez zarząd województwa dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe, a w szczególności za wywalczenie srebrnego medalu na igrzyskach w Londynie. Nagrodę otrzymał również trener medalistki - Wojciech Seidel. Nagrody osobiście wręczył marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec.

Oliwia Jabłońska jest najmłodszą polską medalistką Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Podczas zakończonych niedawno igrzysk zdobyła srebrny medal w pływaniu na dystansie 100 m stylem motylkowym, poprawiając przy okazji rekord Europy. Wystąpiła ponadto w dwóch innych finałach: na dystansie 400 m stylem dowolnym, gdzie  zajęła 4 miejsce oraz na dystansie 100 m stylem dowolnym w którym fisziszowała na 8 miejscu.

Nagroda Prezydenta Wrocławia

W dniu 5 listopada 2012 roku Oliwia Jabłońska, która na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie wywalczyła srebrny medal w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym została nagrodzona przez Rafała Dutkiewicza, prezydenta Wrocławia. Oprócz nagrody finansowej, zawodniczka otrzymała również pamiątkową monetę.

Nagrodę otrzymał również trener medalistki - Wojciech Seidel.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi Damian Janikowski - brązowy medalista na Igrzyskach w Londynie w zapasach - oraz jego trener Józef Tracz.

Osiągnięcia 2006-2011

Osignicia_zawodnikw_sekcji.docOsignicia_zawodnikw_sekcji.docOsignicia_zawodnikw_sekcji.doc

pobierz

Stypendia Marszałka

W dniu 28 lutego 2012 roku w hotelu Gem vice Marszałek woj. dolnośląskiego - Pan Radosław Mołoń wręczył stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe. Z sekcji pływania wrocławskiego "Startu" stypendia otrzymali zawodnicy Polskiej Kadry Narodowej: Małgorzata Asajewicz, Oliwia Jabłońska, Katarzyna Sobczak i Krzysztof Stefanowski. Na uroczystości obecny był również Prezes WZSN "Start" Wrocław Pan Jerzy Bocheński.

MISTRZOSTWA śWIATA IWAS

W dniach 02-05.12.2011r odbywały się w Sharjah (ZEA) Mistrzostwa Świata w pływaniu niepełnosprawnych IWAS. Zawody rozgrywane były na pływalni 50 metrowej American College niedalego Dubaju.

W składzie Reprezentacji Polski znalazła się zawodniczka naszego klubu Oliwia Jabłońska, która wywalczyła 6 medali:

- 2 złote: 200 st. zmiennym, 100 st. motylkowym
- 2 srebrne: 100, 400 st. dowolnym
- 2 brązowe: 50 st. dowolnym, 100 st. grzbietowym

Cała Reprezentacja Polski wywalczyła 24 medale: 12 złotych, 6 srebrnych, 6 brązowych, co dało nam drugie miejsce w klasyfikacji medalowej (za Chinami).

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!


ME w Berlinie

W dniach 3-10.07.2011r odbyły się w Berlinie Mistrzostwa Europy w pływaniu niepełnosprawnych. Start Wrocław reprezentowały dwie zawodniczki: Oliwia Jabłońska i Katarzyna Sobczak. W konkurencji 400m stylem dowolnym Oliwia zdobyła brązowy medal! Ponadto na 100m stylem motylkowym była 4 a do medalu zabrakło bardzo niewiele. Awansowała również do finału na 100m stylem dowolnym w którym zajęła 8 miejsce. Kasia Sobczak awansowała do finału na 400m stylem dowolnym w którym zajęła 7 miejsce. Cała Reprezentacja Polski wywalczyła 14 medali

Link do strony z wynikami: http://results.paralympic.org/ENG/ZZ/ZZS103A_SW@@@@@@@@@@@@@@@ENG.htm

Nagrody 2011

W dniu 25 marca 2011 roku we wrocławskim Ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia sportowe w 2010 roku. Nagrody osobiście wręczał Pan Prezydent - Rafał Dutkiewicz.

Z wrocławskiego "Startu" nagrody otrzymały złote medalistki Mistrzostw Świata Juniorów: Oliwia Jabłońska (pływanie), Katarzyna Sobczak (pływanie), Małgorzata Asajewicz (pływanie) i Teresa Starzec (LA). Na uroczystości obecny był również Prezes WZSN "Start" Wrocław - Pan Jerzy Bocheński. Wszystkim  nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!

Mistrzostwa Świata Juniorów - Ołomuniec 2010

W dniu 25 sierpnia 2010 roku zakończyły się zmagania na Mistrzostwach Świata Juniorów w Ołomuńcu. W zawodach rywalizowało 500 zawodników z całego świata. Z sekcji pływania "Start" Wrocław startowały: Katarzyna Sobczak, Oliwia Jabłońska oraz Małgorzata Asajewicz. Dziewczyny spisały się na medal, a właściwie na 15 medali... 11 złotych, 3 srebrne oraz 1 brązowy!!

Oliwia Jabłońska wywalczyła 6 złotych medali (najwięcej w całej polskiej ekipie!!!!!!!!!!!!!!) w następujących konkurencjach: 50, 100, 400 stylem dowolnym, 200 zmiennym, 100 grzbietowym, 100 motylkowym.

Katarzyna Sobczak zdobyła 5 medali: 4 złote (50, 100, 400 stylem dowolnym, 200 zmiennym) oraz 1 srebrny (100 stylem grzbietowym).

Małgorzata Asajewicz zdobyła 4 medale: 1 złoty (100 stylem klasycznym), 2 srebrne (200 zmiennym i 100 grzbietowym) oraz 1 brązowy (100 motylem)

Cała Reprezentacja Polski wywalczyła 43 medale indywidualne... z czego dziewczyny w Wrocławia aż 15!!!

GRATULUJEMY!!!

Arkusz hospitacji treningu

pobierz ARKUSZ_HOSPITACJI_TRENINGU.doc ARKUSZ_HOSPITACJI_TRENINGU.doc

Limity na Mistrzostwa Polski

Tutaj można znaleźć minima czasowe na  Mistrzostwa Polski w pływaniu niepełnosprawnych:
pobierz minima.pdf minima.pdf

Tabele wielobojowe

Jeśi ktoś chciałby przeliczać wyniki uzyskane w pływaniu (nie tylko niepełnosprawnych) na punkty wielobojowe należy ze strony www.splash-software.ch zainstalować Meet menager demo

IWAS 2016

Dyscypliny

Sekcje Sportowe WZSN START WROCŁAW.

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka rozgrywana na siedząco

Lekkoatletyka

Tenis stołowy

Goal ball

Koszykówka na wózkach

Szachy

Kolarstwo

Kajakarstwo

Boccia

Galeria

Sponsorzy

elwat
elwat

Wspierają nas

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Urząd Miejski Wrocławia
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej